Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dreamingmoon.com.pl/includes/menu.inc).

Duża ilość przedsiębiorstw na świecie ma kłopoty z terminowym płaceniem należności - powstał zatem nowy typ radzenia sobie z niezapłaconymi wierzytelnościami

Ostatnio dodane

Dzięki nowej metodzie prezes spółki, który oczekuje na sumę z niezapłaconej Faktury, może na powrót zasnąć jak dziecko, gdyż w tej chwili odzyskał stabilizację finansową.


Mowa o nieziemskiej idei nazywanej z angielskiego: faktoring.


transport i spedycja
Author: NotrucksNolife
Source: http://www.flickr.com


Cała procedura polega na tym, że jakaś firma (zwana faktorem) wykupuje od nas niezapłacone faktury naszych dłużników. Daje nam zwykle natychmiast mniej więcej 90% należności i w tym momencie bierze na siebie dług. To ona już od tego momentu będzie kontaktowała się z kontrahentem w celu ściągnięcia pieniędzy, ale już nie dla nas, a dla siebie. Oczywiście my nie dostaliśmy całkowITej sumy, która była wpisana na fakturze, ale na nasz rachunek w banku wpłynęła duża jej część, co pozwoli nam zachować płynność finansową. Jest to ratunek szczególnie dla niewielkich firm.


Umowa faktoringu nie nie wydaje się być czymś trudnym. Nie czeka się długo na jej zatwierdzenie, ponieważ faktor, to nie instytucja bankowa. Jest kilka rodzajów umów faktoringu, ale najistotniejszym ich konsekwencją jest to, że spółka czekająca na zapłacenie należności dostaje je w bardzo krótkim czasie. W tym momencie to jednostka, która odkupiła dług kontaktuje się z kontrahentem i informuje go o zmianie numeru konta, na które ten musi zrobić przelew.
Jeśli dłużnik ma problemy ze spłaceniem od razu dużej sumy, to faktor może mu zaproponować rozłożenie należności na małe raty.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Więc namawiamy Cię - wejdź na następną witrynę i dokonaj oceny (http://www.smartvest.pl/blog/pozyczki-pod-zastaw-nieruchomosci-elblag) naszych prób. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń - zwróć się do nas!

Faktorzy to z reguły firmy z dużym kapitałem, które mogą dłużej zaczekać na spłatę faktury.