Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dreamingmoon.com.pl/includes/menu.inc).

Opiekunowie z co najmniej jednym dzieckiem, mogą liczyć na zyskowe uprawnienia wdrażane przez państwo

Ostatnio dodane

Dalekosiężnym planem polityki państwa jest poprawa sytuacji demograficznej Polski. W dzisiejszej sytuacji niżu demograficznego, polityka rządzących wprowadza różnego typu zmiany systemowe przekonujące rodziny do posiadania dzieci. Rok rocznie, wsparcie przekazywane przez państwo dla rodzin z dziećmi, jest ustawicznie rozszerzane.

podatki z poprzednich lat
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
W 2012 roku ojcowie otrzymali podarunek w postaci wydłużenia urlopu ojcowskiego, z jednego do dwóch tygodni. W następnym roku pojawiły się dość ważne zmiany prawne: jednorazowa zapomoga w związku z urodzeniem się dziecka , tzw. zmiana systemowa pn. "becikowe".

podatek
Author: Wilson Hui
Source: http://www.flickr.com
Zwiększenie odpisu na trzecie i kolejne dzieci - . Zwiększenie dni urlopu macierzyńskiego do roku czasu. Rok 2015 to okres innowacyjnych zmian. Najbardziej nadzwyczajną zmianą było wprowadzenie Karty Dużej Rodziny. Poza tym znów wzrosła ulga na trzecie i kolejne dzieci a przy tej okazji wdrożono uregulowanie stanowiące o tym, iż niewykorzystana zniżka nie przepada. Czynnik ekonomiczny ma więc wpływać na zwiększenie dzietności w rodzinie. Najnowsze regulacje pomagają też ograniczać nielegalne zatrudnienie i promować zgodne z prawem zatrudnienie, ponieważ osoby pracujące bez żadnej umowy, nie dostają zwrotu podatku i są pozbawione ubezpieczeń społecznych.

Ponadto zniżka prorodzinna, będzie najbardziej rentowna dla rodziców którzy otrzymują niskie zarobki. Dzisiaj, aby rodzic który sam utrzymuje np. dwoje dzieci uzyskał pełną ulgę fiskalną, musi uzyskać roczny dochód w wysokości 15 445 zł.

Natomiast w sytuacji obojga rodziców, jest to kwota 18 534 zł. Kolejnym zyskiem, ma być szybsze otrzymanie zwrotu nadpłaconego podatku, dla rodzin wielodzietnych. Bardzo prosty w zastosowaniu program program lojalnościowy PIT 2014, pozwoli na szybkie odzyskanie pieniędzy nadpłaconych fikusowi. Osoby korzystające z bonifikaty, będą czekać najwyżej do 30 dni, od chwili rozliczenia z fiskusem , a nie 3 miesiące, jak dotychczas.