Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dreamingmoon.com.pl/includes/menu.inc).

Jak skutecznie opracować domowy budżet?

Ostatnio dodane

Zbliża się końcówka miesiąca, a Ty znowu zamyślasz odmrażać gotowe jedzonko do dnia wypłaty? Widmo nadprogramowych wydatków Cię konsternuje? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak efektywnie zaplanować domowy budżet.


Określenie planu budżetu domowego rozpoczynamy od wypisania wszelkich wydatków, które trzeba ponieść.


Na razie przyjrzyjmy się wyłącznie kolejnemu miesiącowi.

Masz chęć zobaczyć inne tak samo pomocne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj biuro centrum warszawa, a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Co nam będzie do tego konieczne? Rachunki, paragony (przykładowo za większe sprawunki spożywcze), a także kartka i długopis. Na samym środku wpisujemy kwotę netto naszych zarobków (uwzględniając dodatki przykładowo w postaci premii). Pierwsza część będzie dotyczyć wydatków, jakie są sztywne, czyli: należność za wodę, energię, czynsz za mieszkanie, internet, raty kredytu, polisy, wydatek na paliwo oraz przejazdy miejską komunikacją - wszystkie kwoty notujemy obok a pod spodem sumujemy.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę najlepsze konto naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo niskie stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Kolejna partia wydatków to te, jakie przeznaczamy na cele konsumpcyjne - zakupy spożywcze, życie kulturalne - ponownie - oddzielamy po czym sumujemy.
filarum pożyczki
Author: BCcampus_News
Source: http://www.flickr.com


Porównujemy przewidywane wydatki z kwotą uposażenia. Jesteś na plusie? To wspaniale, możemy przejść do kroku drugiego. Wyszedłeś na minus? Zbadaj jeszcze raz powstałe wydatki po czym pomyśl, które z nich można ograniczyć, względnie skorzystaj z oferty Filarum pożyczki. Pamiętaj, że główne wydatki mogą wynieść do 60% wysokości comiesięcznego wynagrodzenia.


Kiedy zdamy sobie sprawę, jak dużo faktycznie wydajemy w ciągu miesiąca, można przejść do budowania planu budżetu domowego na cały rok. Biorąc pod lupę pierwszy miesiąc, spróbujmy oszacować wydatki w poszczególnych miesiącach na cały rok.