Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dreamingmoon.com.pl/includes/menu.inc).

Proces rejestrowania znaku towarowego, czyli jak zastrzec nazwę naszego przedsiębiorstwa bądź inny symbol

Ostatnio dodane

Ochrona znaku towarowego to istotna kwestia dla każdej firmy działającej na rynku. Rejestracja ma nade wszystko na celu zwalczanie nieuczciwej konkurencji, jaka mogłaby posługiwać się naszym symbolem i odbierać nam klientów, interesujących się konkretnymi usługami bądź wyrobami. W jaki sposób odbywa się procedura rejestracji?
W pierwszej kolejności należy przemyśleć, jaką formę przyjmie nasz znak. Może być to bowiem nie jedynie symbol graficzny czy słowo, ale także piosenka.

Po wyborze danej formy należy skrupulatnie ustalić spis wyrobów czy usług, które mają być nim określane . To niebywale ważne, ponieważ razem ze złożeniem wniosku w Urzędzie Patentowym, nie można już wprowadzać żadnych zmian. Lista zostaje zamknięta, z tej przyczyny każdy musi się skrzętnie zastanowić nad kierunkiem rozwoju swojej firmy oraz artykułami bądź usługami, jakie w przyszłości zamierzamy oferować. Jeśli nie radzimy sobie odpowiednio z tym zagadnieniem, pomoże nam rzecznik patentowy Kraków.Dobrze jest skorzystać z jego usług, gdyż świetnie zna się na każdym problemie związanym z prawem patentowym i może nam podpowiedzieć najlepsze rozwiązania. Formularz można ściągnąć ze strony internetowej Urzędu, a po jego uzupełnieniu przez nas albo przez wspomnianego powyżej pełnomocnika, należy dostarczyć go do urzędu. Gdy zdecydujemy się na pomoc rzecznika, można od razu skorzystać z kompetentnej oceny naszego znaku. Rzecznik sprawdzi zdolność rejestracyjną określonego symbolu, co pozwoli nam oszczędzić pieniądze i czas, który stracilibyśmy starając się o ochronę znaku.

Razem ze złożeniem wniosku bowiem wymagane jest uiszczenie specjalnej opłaty, bez jakiej dokumenty nie będą brane pod uwagę. Potem urząd dokładnie kontroluje znak zgłoszony przez daną osobę, a nade wszystko zdolność do odróżniania dzięki niemu wskazanych we wniosku towarów oraz nienaruszanie przez niego praw osób trzecich.

Hej, sprawdź to (http://www.miejscakonferencyjne.pl/na-mazurach.html), jeżeli do tej pory nie wiesz o tej niesamowitej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Niniejsze działania mogą trwać nawet do 16 miesięcy, a jeżeli Urząd przychyli się do ochrony, potrzebne będzie jeszcze wniesienie opłaty rejestracyjnej i opłaty za publikację znaku.
Zastrzeżony znak towarowy ochrania nas, tak jak na wstępnie powiedziano, w pierwszej kolejności przed działaniem nieuczciwej konkurencji, toteż dobrze jest jak najwcześniej rozpocząć procedury.