Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/dreamingmoon.com.pl/includes/menu.inc).

Szczegóły w temacie rewindykacji należności w Niemczech.

Ostatnio dodane

Najważniejsze szczegóły na temat egzekucji należności w Niemczech należy poznać, kiedy dokładnie taka kwestia nas w określonym momencie interesuje. Mianowicie, kiedy posiada się interesy w kraju bądź poza jego granicami to istnieje ryzyko, że odbiorca nie uiści zapłaty za wybrane usługi.

Windykacja
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Na przykład, kiedy prowadzi się przedsiębiorstwo w Niemczech to również może się tak okazać. Wówczas opłaca się jak najszybciej interweniować, szczególnie, kiedy chodzi o duże sumy. Kiedy zagraniczny klient nie wywiąże się z zapłaty w wyznaczonym terminie to pierwszym posunięciem jest wysłanie wezwania do zapłaty - więcej na powiadomienie powinno obejmować charakterystykę zobowiązania oraz powiadomienie o tym, że w przypadku braku wpłaty albo spóźnienia sprawa będzie oddana do windykacji należności, co związane będzie z kolejnymi kosztami jakie obciążą dłużnika. Jeżeli dłużnik nie zareaguje na powiadomienie płatnicze to należy jak najszybciej pomyśleć o tego typu rozwiązaniu jak windykacja w Niemczech, czym będą zajmować się stosowne kancelarie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Krajowe agencje będą mieć swoje zagraniczne oddziały w poszczególnych miejscowościach, a więc przebieg windykacji będzie przebiegał fachowo.

Windykatorzy zatrudnieni w tych agencjach biegle władają językiem niemieckim, a także dysponują fachową wiedzą w dziedzinie prawa i pozostałych ustaleń związanych z windykacją w Niemczech. Zasadnicza różnica pomiędzy polskim a niemieckim prawem odnoszącym się windykacji długów polega na tym, że polski porządek obejmuje ochronę wierzyciela.

Zaintrygował Cię ten wpis oraz podane tu watki? Nowe informacje z witryny (http://ubezpieczenia-gcu.pl/) są przygotowane dla pod poniższym linkiem. Zapraszamy!

Niemiecki system natomiast dotyka ochrony dłużnika.


Z tego względu kancelarie jakie zajmują się egzekwowaniem należności na terenie Niemiec muszą być o wiele bardziej surowe w stosunku do zadłużonych. Dłużnikowi przesyła się formalne wezwanie do zapłaty, równocześnie dzwoniąc do niego. Kiedy dłużnik w dalszym ciągu nie dokona zapłaty, agencja windykacyjna, w zgodzie z wierzycielem zdecyduje się na wdrożenie procedury na drogę sądową.

Może to obejmować postępowanie zwykłe czy też postępowanie uproszczone, podczas gdy to dojdzie do zajęcia majątku zadłużonego przez komornika. Zagwarantuje to szybkie oraz bezproblemowe postępowanie, plus niewielkie koszty procedury. Już i po dwóch miesiącach należy spodziewać się uzyskania tytułu egzekucyjnego. Przeciwko dłużnikowi mogą również być zasądzone inne opłaty. Jeśli zaś dłużnik nie jest w stanie zapłacić należności lub uchyla się, to może dojść do postępowania zwykłego. Wówczas poszkodowany ma szansę oczekiwać na wszechstronną pomoc ze strony firmy windykacyjnej.