papiery

Ostatnio dodane

Jakim sposobem ogarniać firmowe papiery

Księgowość, finanse
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Chyba każdy właściciel przedsiębiorstwa zdaje sobie świetnie sprawę z tego, jak trudne jest prowadzenie swojego biznesu. Oczywiście jeżeli prowadzisz niedużą firmę, nie musisz martwić się różnymi rzeczami, jednakże z każdym kolejnym rokiem obowiązków bez wątpliwości będzie tylko więcej. Zazwyczaj największe kłopotów przysparzają właścicielom firm rozliczenia finansowe.

Zawód sędziego - rady

obraz przedstawiający prawników
Author: ErgSap - Android apps !
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia większość tegorocznych abiturientów dokonało już wyboru odpowiedniego kierunku studiów. Ale nie wszyscy są jeszcze do końca zdecydowani, którą drogą będą kroczyć w przyszłości. Młodzi ludzie zdają sobie doskonale sprawę z tego, że jest to pierwsza tak kluczowa decyzja w ich życiu, stąd też są tą sytuacją niezwykle zestresowani. Nie warto w takim momencie naciskać na nasze dzieci. Powinny one samodzielnie zadecydować o swojej przyszłości, nawet jeśli ich wybór jest w naszym mniemaniu błędny.

Obowiązek dla każdego podatnika

strona www
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
Podatki PIT to dla wielu osób niezrozumiały oraz przykry obowiązek. Wiele z nich dotyczy różnych podmiotów rozprawiających się rokrocznie, lecz nie wszyscy wiedzą, co dokładnie każdy z nich znaczy lub kogo dotyczy.


Jeden z druków to PIT 38, który jest obowiązkiem osób zbywających własne papiery wartościowe.