stres

Ostatnio dodane

Co nam daje spa, czemu warto korzystać z takich zabiegów? Czy spa można zrobić sobie samemu?

ludzie w szlafrokach w ośrodku spa
Author: Familjen Helsingborg
Source: http://www.flickr.com
Słowo spa wzięło się od łacińskiego hasła Sanus per aquam, co znaczy “zdrowie przez wodę”. Jak bez trudu możemy się domyśleć, słowem tym można nazwać wszystkie zabiegi, jakie wykorzystują wyjątkową moc wody, albo specjalnego błota leczniczego i alg morskich.

Kosmetyczka

Pielęgnacja skóry jesienią
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Współcześnie czas nieustannego pędu sprawia, że życie codzienne staje się często nieustannym wyścigiem, który nie pozostaje bez gigantycznego wpływu na cerę. Ciągły stres odbija się przecież nie jedynie na psychice, ale też na urodzie. A wiadomo, że troska o piękną cerę to obecnie absolutna podstawa osobistej higieny, która z kolei ma ogromny wpływ na samopoczucie. Jaki jednak salon kosmetyczny opłaca się wybierać?

Bardzo szybkie tempo życia, ogromnie dużo obowiązków i nadmiar stresu to nasza codzienność. Bieg życia nie zwalnia, a my czujemy, że coraz mniej dajemy sobie z tym wszystkim radę a obowiązki powoli nas przytłaczają.

masaż
Author: Zenspa1
Source: http://www.flickr.com
Zbyt duża ilość stresu i obowiązków przez niekrótki czas wywołuje, że nasza wydajność niesamowicie się obniża. Jeżeli odpowiednio szybko nie zadbamy o siebie, będzie jedynie trudniej.

Jak zatroszczyć się o dobry stan naszej cery? O czym trzeba pamiętać? Na co zwracać uwagę?

twarz
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Sporo pań wie o tym, iż pielęgnacja skóry twarzy to coś bardzo ważnego. W końcu to na twarzy bardzo szybko uwidaczniają się zmęczenie, stres, pierwsze symptomy starzenia się oprócz tego to ta część naszego ciała jest bez przerwy widoczna. Nie da się jej zakryć choćby jakąś częścią garderoby. W związku z tym też, iż jest stale odkryta, jest też narażona na wpływ niekorzystnych czynników. Są to między innymi wiatr, niska temperatura, słońce. Co w związku z tym możemy zrobić aby zadbać o skórę twarzy tak, aby była ona w dobrej kondycji?