stres

Ostatnio dodane

Co nam daje spa, czemu warto korzystać z takich zabiegów? Czy spa można zrobić sobie samemu?

ludzie w szlafrokach w ośrodku spa
Author: Familjen Helsingborg
Source: http://www.flickr.com
Słowo spa wzięło się od łacińskiego hasła Sanus per aquam, co oznacza “zdrowie przez wodę”. Jak z łatwością możemy się domyśleć, określeniem tym możemy określić wszystkie zabiegi, które wykorzystują wyjątkową moc wody, albo specjalnego błota leczniczego czy alg morskich.

Kosmetyczka

Pielęgnacja skóry jesienią
Author: Fotolia
Source: Fotolia
W dzisiejszych czasach doba stałego pośpiechu sprawia, że życie codzienne bywa nieraz ciągłym wyścigiem, który nie pozostaje bez gigantycznego wpływu na cerę. Ciągły stres odbija się przecież nie wyłącznie na psychice, lecz też na urodzie. A przecież troska o ładną cerę to obecnie niezaprzeczalna podstawa osobistej higieny, która z kolei ma gigantyczny wpływ na samopoczucie. Jaki jednak salon kosmetyczny opłaca się wybierać?

Bardzo szybkie tempo życia, ogromnie dużo obowiązków i nadmiar stresu to nasza codzienność. Bieg życia nie zwalnia, a my czujemy, że coraz mniej dajemy sobie z tym wszystkim radę a obowiązki powoli nas przytłaczają.

masaż
Author: Zenspa1
Source: http://www.flickr.com
Zbyt duża ilość stresu i obowiązków przez niekrótki czas wywołuje, że nasza wydajność niesamowicie się obniża. Jeżeli odpowiednio szybko nie zadbamy o siebie, będzie jedynie trudniej.

Jak zatroszczyć się o dobry stan naszej cery? O czym trzeba pamiętać? Na co zwracać uwagę?

twarz
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Sporo pań wie o tym, iż pielęgnacja skóry twarzy to coś bardzo ważnego. W końcu to na twarzy bardzo szybko uwidaczniają się zmęczenie, stres, pierwsze symptomy starzenia się oprócz tego to ta część naszego ciała jest bez przerwy widoczna. Nie da się jej zakryć choćby jakąś częścią garderoby. W związku z tym też, iż jest stale odkryta, jest też narażona na wpływ niekorzystnych czynników. Są to między innymi wiatr, niska temperatura, słońce. Co w związku z tym możemy zrobić aby zadbać o skórę twarzy tak, aby była ona w dobrej kondycji?